Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rybníky v Petrovciach

V zime korčuliari, v lete rybári

Zrekonštruovaný rybník slúži v zime korčuliarom, v lete rekreantom. Iných možností na kúpanie na okolí niet.

Koncová obec Petrovce v okrese Sobrance, ktorá leží v blízkosti slovensko-ukrajinskej štátnej hranice, sa stala v poslednom období obľúbenou zastávkou ľudí z blízkeho regiónu i vzdialenejších oblastí Slovenska.

Navštevujú ju hlavne pre miestne rybníky, ktoré sú využívané celoročne – v teplejších mesiacoch na rekreáciu a rybolov, v zime na korčuľovanie.
Na obnovu prvého z obecných rybníkov získala samospráva finančnú podporu cez Program rozvoja vidieka.

Rekonštrukcia bola ukončená v roku 2011, stála vyše 90 000 eur. Bolo s tým veľa práce, z rybníka sme vyviezli veľké množstvo bahna a kameňov, čistený nebol od 60. rokov 20. storočia,” Koryto druhého, susediaceho rybníka plánuje obec v blízkom čase takisto zrevitalizovať.
O obecný rekreačný areál, kde sa nachádzajú spomínané rybníky, sa začali po obnove prvého z nich okamžite zaujímať ľudia z okolitých obcí, ale aj vzdialenejších regiónov.

Možností pre kúpanie či rekreáciu na slovensko-ukrajinskom pohraničí totiž nie je veľa.
V širokom okolí bol jeden rybník v obci Kolibabovce, ktorý neskôr zarástol. V blízkosti nie je žiadne kúpalisko, sobranské je toho času zatvorené, aj keď sa plánuje jeho oprava.
Petrovský starosta vidí v turizme potenciál, ktorý by mohol naštartovať rozvoj slovensko-ukrajinského pohraničia, ktoré trápi v súčasnosti vysoká miera nezamestnanosti a demografická kríza.

Náš rekreačný areál ale chceme časom rozšíriť o nové ihriská aj kvôli miestnej mládeži, aby toľko nesedela doma pri počítači. V rybárskej kolibe, ktorú sme postavili vlani v susedstve rybníkov, plánujeme vybudovať krb, pribudne aj miesto, kde by sa mohli opekať ulovené ryby.”
Zamrznutá plocha rybníkov slúži v týchto dňoch návštevníkom Petroviec na korčuľovanie. V teplejších mesiacoch sa k jeho brehom opätovne vrátia priaznivci rybolovu.
Môžu tu nachytať amury a karasy, plánujeme tu však nasadiť aj kaprov. Vieme im požičať aj udice.
Tohtoročné poplatky pre rybárov zostanú podľa jeho slov naďalej na minimálnej úrovni. Povolenka na chytanie vyjde ročne na symbolických šesť eur.


 

Rybník

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

Vývoz odpadu-harmonogram

webygroup
ÚvodÚvodná stránka